Plynatost


Plynatost je diskrétním probléme mnoha lidí. Způsobuje silné bolesti, až křeče v břiše a danému jedinci dokáže velice znepříjemnit život. Přesto, že je to přirozený proces, kdy se tělo vypořádá s nahromaděným množstvím plynů v těle, je tato „činnost“ společensky neuznávaná. Často nás tedy dostává do trapných situací, nebo do situací, kdy jsme nuceni plyny zadržovat.

 

Nadýmavé potraviny

Luštěniny, zelí a různé druhy solených ořechů se vyznačují velkým obsahem vlákniny. Právě vláknina způsobuje nadýmání a následnou plynatost. Tato příčna je zejména u lidí, kteří nejsou zvyklí na konzumaci těchto potravin. Je tedy nutné zařazovat je do jídelníčku postupně a nastolit pravidelnost. Následně si tělo na pravidelný přísun většího množství vlákniny zvykne a plynatost zmizí.

 

Nepřirozené potraviny

Sycené nápoje a sladkosti (zákusky, sušenky) je zapotřebí co možná nejvíce omezit. Pro tělo jsou nepřirozené, a proto si na ně tělo nikdy nezvykne. Nevhodná jsou dále i velmi solená jídla. Zdržují vodu v těle, tudíž je potřeba zvýšit pitný režim.

 

Příjem tekutin

Nedostatek tekutin je jednou z příčin nadýmání a plynatosti. Mohou za to jak solená jídlo, tak i zanedbávání doporučeného pitného režimu. Pokud nepociťujete v průběhu dne žízeň a večer si uvědomíte, že jste za celý den vypili pouze skleničku vody, doporučujeme obrátit se na specialistu. Poradí Vám, jak postupně zvýšit pitný režim, aniž byste na to museli v průběhu dne myslet.

 

Udělejte si čas na jídlo

Tento nepříjemný pocit můžeme ovlivnit již při zpracovávání potravin v ústech. Jídlo ve spěchu a hltání je jasné předurčení k plynatosti. Pokud konzumujeme velká sousta, společně s jídlem polykáme i vzduch. Tělo dokáže vstřebat pouze určité množství. Přebytku se potřebuje zbavit a právě v ten okamžik se dostavují ony trapné situace.

 

Nevhodné kombinace jídel

Určité potraviny je zapotřebí rozložit do celého dne tak, aby se navzájem „netloukli“. Jestli-že nevíte, jak seskupit Váš jídelníček, abyste předešli plynatosti, popřípadě jak se plynatosti zbavit, využijte dnešní AKCE: Vyšetření za 200 Kč a my Vám s tím rádi pomůžeme.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací

Bára M., 34 let, Ronov nad Doubravou

Před rokem jsem úplně náhodou narazila na stránky Centra výživy a zdraví. Neslibovali zázraky, jen reálnou šanci udělat něco se svým zdravím....

Více informací