Bezlepková dieta


Bezlepková dieta spočívá v konzumaci potravin bez obsahu lepku, jenž je součástí obilného zrna (např. pšeničného). Největším zdrojem lepku v potravinách je tedy obilná mouka, kterou je při této dietě nutno vyřadit z jídelníčku.

 

Komu je dieta určena?

Bezlepkovou dietu by měli dodržovat všichni nemocní s celiakií nebo alergií na lepek - nesnášenlivost lepku je trvalá záležitost, kdo jí trpí, musí dietu dodržovat celoživotně.
Bezlepkovou dietu mohou ovšem dodržovat i lidé, kteří s trávením lepku problém nemají. Vhodná je pro všechny. Mohou ji i nemocní, doporučuje se například při problémech se srdcem.

 

Co je nutné dodržovat?

Pokud se chcete stravovat bezlepkově, je nutno vyřadit z potravy drtivou většinu obilovin. Lepek bývá skryt také v mnoha dalších potravinách, jejichž součástí je obilí nebo obilná mouka. Najdete jej např. v pivu nebo uzeninách. Bez problémů můžete konzumovat potraviny přirozeně bezlepkové (např. brambory nebo rýže) a dále pak také potraviny, které jsou jako bezlepkové označeny (např. bezlepkový chléb).

 

Důležité jsou správné informace!

U bezlepkové diety je velkým problémem zjistit, které potraviny jsou z hlediska obsahu lepku rizikové. Nesprávné či nepřesné informace vás mohou ohrozit, proto doporučujeme navštívit dietologickou poradnu, kde vám s výběrem správného jídelníčku poradí.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Magda N., 27 let, Písek

Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...

Více informací

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací