Bezlepková dieta


Bezlepková dieta spočívá v konzumaci potravin bez obsahu lepku, jenž je součástí obilného zrna (např. pšeničného). Největším zdrojem lepku v potravinách je tedy obilná mouka, kterou je při této dietě nutno vyřadit z jídelníčku.

 

Komu je dieta určena?

Bezlepkovou dietu by měli dodržovat všichni nemocní s celiakií nebo alergií na lepek - nesnášenlivost lepku je trvalá záležitost, kdo jí trpí, musí dietu dodržovat celoživotně.
Bezlepkovou dietu mohou ovšem dodržovat i lidé, kteří s trávením lepku problém nemají. Vhodná je pro všechny. Mohou ji i nemocní, doporučuje se například při problémech se srdcem.

 

Co je nutné dodržovat?

Pokud se chcete stravovat bezlepkově, je nutno vyřadit z potravy drtivou většinu obilovin. Lepek bývá skryt také v mnoha dalších potravinách, jejichž součástí je obilí nebo obilná mouka. Najdete jej např. v pivu nebo uzeninách. Bez problémů můžete konzumovat potraviny přirozeně bezlepkové (např. brambory nebo rýže) a dále pak také potraviny, které jsou jako bezlepkové označeny (např. bezlepkový chléb).

 

Důležité jsou správné informace!

U bezlepkové diety je velkým problémem zjistit, které potraviny jsou z hlediska obsahu lepku rizikové. Nesprávné či nepřesné informace vás mohou ohrozit, proto doporučujeme navštívit dietologickou poradnu, kde vám s výběrem správného jídelníčku poradí.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Bára M., 34 let, Ronov nad Doubravou

Před rokem jsem úplně náhodou narazila na stránky Centra výživy a zdraví. Neslibovali zázraky, jen reálnou šanci udělat něco se svým zdravím....

Více informací

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací