Osmihodinová dieta


Ačkoliv z názvu by se mohlo zdát, že tato dieta trvá pouze osm hodin, skutečnost je trošku jiná. Osmihodinová dieta spočívá v tom, že se každý den stravujete pouze v rozmezí osmi hodin. Zbývajících 16 hodin denně na jídlo nepomýšlejte. Sami si můžete vybrat, v kolik hodin začnete a kdy skončíte s jídlem. Někdo se stravuje od 8 do 16, jiný třeba od 11 do 19. Po uplynutí tohoto rozmezí však jíst už nesmíte.

 

Fáze dne při Osmihodinové dietě:

Doba stravování (8 hodin) – jíte, co chcete
Doba půstu (16 hodin) – zakázáno je veškeré jídlo, alkohol, slazené nápoje i mléko

 

Největší úskalí Osmihodinové diety

  • Pokud budete hladovět ráno a začnete jíst později, budete se cítit mnohem dříve unavení, což vede ke konzumaci sladkostí a sladké kávy. 

  • Pokud začnete jíst od rána a skončíte k večeru, pravděpodobně budete mít před spaním velký hlad. 

  • Složení stravy může být problém. Povoleno je vše, je tedy vysoce pravděpodobné, že váš energetický příjem bude vyšší, než je třeba. Nebudete kontrolovat obsah tuku ani cukrů, snadno tak sníte vysoce kalorické potraviny, po kterých přiberete.

 

Pro koho je tato dieta vhodná?

Obecně bychom ji nedoporučili nikomu. Málokdo z nás denně 14 hodin spí a 10 hodin bdí. Proč uvádíme právě 14 hodin spánku? Základem správného stravování je totiž snídat do půl hodiny od probuzení a jíst naposledy 2 až 3 hodiny před spaním. Pokud vstáváte např. v 6:00 a spát jdete ve 22:00, první jídlo byste měli mít nejlépe v půl sedmé, maximálně v sedm hodin ráno, poslední jídlo byste naopak měli jíst mezi sedmou a osmou hodinou večerní. Což se do osmi hodin intervalu této diety nevměstná. Pokud si takto svůj dietní den nepředstavujete, doporučujeme navštívit dietologickou poradnu.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací