Jak zhubnout po porodu


To je otázka, kterou po porodu řeší téměř každá žena. Málokterá maminka má to štěstí, že z porodnice odchází se svou původní hmotností. Některá potřebuje zhubnout více tělesných partií, jiná pouze bříško. Jedno však mají všechny společné – musí vyřešit, kdy a jak hubnout.

 

Hubnutí při kojení

Čím déle kojíte, tím lepší základ zdraví dáváte svému miminku. Jestliže kojíte, měla byste hubnout velmi opatrně a ne moc rychle. Mnoho maminek zhubne samovolně již v průběhu kojení. Pokud patříte mezi ty, kterých se kila drží, nezoufejte. Důležité je pravidelné stravování. Vaše potrava by měla obsahovat všechny důležité živiny pro vaše tělo i vývoj dítěte. Kojením se staráte o jeho výživu. Vzhledem k tomu, že stravování nyní ovlivňuje i vývoj vašeho miminka, doporučujeme navštívit dietologickou poradnu. Při kojení můžete hubnout tempem půl kilogramu týdně, bohatě však stačí půl kila za 14 dní. Místo hladovění zvolte raději pohyb. Velmi důležité je pravidelné cvičení na bříško. Zacvičte si denně 15 - 30 minut, když vaše miminko spí.

 

Když už nekojíte

Už jste přestala kojit? V tom případě se do hubnutí můžete pustit skutečně naplno. Hubnout můžete i rychleji než 2 kg měsíčně, ne však více než 4 kg za měsíc. Dodržujte zásady správného stravování, dostatečně pijte a hýbejte se. Pokud jste to ještě neudělala, doporučujeme zlepšit životní styl - tedy naučte se správně stravovat, hýbat se i odpočívat.

 

Maminkovská úskalí

Běháte kolem miminka a sama si pořádně nesednete k jídlu? Zkuste si na to dát pozor. Pravidelná strava je základ, abyste se cítila dobře, udržovala si energii i hubla. Největším problémem maminek bývá dojídání po dětech. Pokud to děláte, dětskou stravou si určitě neublížíte, ale pamatujte, že si tímto „uzobáváním“ zvyšujete svůj energetický příjem. Anebo dojíte po dítěti a svou porci už si nedáte, v důsledku čehož naopak zase můžete přijímat málo potravy. Vaše tělo pak bude mít nedostatek potřebných živin. S miminkem také málo spíte – pozor, abyste vyčerpání nedoháněly velkým množstvím potravin.
Jak máte správně nastavit váš jídelníček, vám poradí výživový specialista.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací

Magda N., 27 let, Písek

Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...

Více informací