Hlad

Hlad je pocit, který vzniká poklesem glykogenu v krvi pod určitou hladinu. Řídícím orgánem ovládající hlad je část mozku zvaná hypotalamus. Ochranný mechanismus těla při potřebě dorovnat hladinu glykogenu vyšle signál právě do této části mozku a vyvolá pocit hladu.

 

Vlčí hlad

Každý z nás jistě někdy zažil den, který byl tak hektický, že jsme se nestihli ani najíst. Pokud jsme v jednom kole, většinou si ani nestihneme pořádně všimnout, že hlad máme. Dojezd pocítíme chvilku po té, co se zastavíme a v klidu vydechneme. Pak přichází pocit, že jsme schopni sníst cokoliv. Hlad nás pohltí a při výběru potravin nepřemýšlíme, bereme vše.

 

Rizika

Ve fázi, kdy máme potřebu vyjíst celou ledničku, vzniká veliké zdravotní riziko. Přijatou stravu mozek zaznamená až přibližně po 30 minutách. Proto je zapotřebí jíst pomalu a každé sousto důkladně rozkousat. Jestli-že při velkém hladu nebudeme důslední, mohou vznikat zdravotní komplikace jako plynatost, nadýmání, pálení žáhy, vředy a obezita. Pokud již pociťujete zmíněné zdravotní potíže, neváhejte se obrátit na odborníka. Pomůže Vám zbavit se komplikací a vyhrát boj nad hladem.

 

Mozek nás šálí

Hlad není vždy jen následek prázdného břicha. Často zajídáme stres, smutek, ale i radost. Chlácholíme se tím, že si říkáme „Potřebuji si obalit nervy.“ Jen z 10% případů jíme, protože máme opravdu hlad. V ostatních případech nás pouze šálí mozek. Je nezbytně nutné rozlišit, kdy opravdu hlad máme a kdy je pocit hladu, nebo chuť na jídlo, spjato s určitou kulturní, nebo psychosociální situací. Nejčastěji jíme z:

  • nudy
  • strachu
  • nervozity
  • vzteku
  • společenských důvodů
  • neodolání chutí na nabídku

 

Jak se zbavit hladu?

Odhodlání je jedna věc, ale jakmile dostaneme hlad, rychle zapomeneme na veškerá předsevzetí, která jsme si dali. V tuto chvíli přichází vlčí hlad a veškerá Vaše snaha je ta tam. A proto, je mnohem lepší hladu předejít. Aby se Vám to povedlo, je zapotřebí nastavit pravidelnost ve Vašem stravování a vybrat vhodné a nevhodné potraviny právě pro Vás. Teorie je v celku jednoduchá. Jíst 4-5x denně v rozmezí tří hodin. V praxi je to ale mnohem náročnější. Ne každý má tu možnost najíst se, kdy zrovna potřebuje. Ať už je to kuli zaměstnání, rodině, nebo jiným osobním aktivitám. Jak tedy na to?

 

Rádi Vám pomůžeme :-)

Pokud jste jeden z mála, který má možnost opravdu každé 3 hodiny jíst, tak je pro Vás řešení o trochu jednodušší. Stačí pouze vybrat ty správné potraviny právě pro Vás tak, aby tělo nemělo potřebu vyvolávat hlad. Jestli-že patříte mezi tu většinu, která má čas najíst se 3x denně, a ještě ne vždy, je potřeba pravidelnost ve stravě nahradit skladbou jídel. Využijte dnešní AKCE: Vyšetření za 200 Kč a my Vám prozradíme, jak si během časově náročného dne vybrat potraviny, které nepravidelnost vykompenzují. Zabráníme tak hladu a zároveň nastartujeme nenáročné hubnutí.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

 

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Radek L., 38 let, Miletín

Poměrně dlouho jsem se nemohl zbavit své nadváhy, spíše velké obezity. Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netížilo a zdravotně neomezovalo. Váha se...

Více informací

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací