Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...
Nadýmání
Pokud se ze dne na den nemůžete dostat do svých oblíbených kalhot, nemusí to zákonitě znamenat, že jste těhotná, nebo jste přibrala. Může se jednat o nadýmání, které je nejčastěji spojeno s plynatostí a pocitem nafouklého břicha. Ačkoliv to není životu ohrožující, může to být velice bolestivé.
Nadýmavé potraviny
- Luštěniny - způsobují plynatost zejména u lidí, kteří na luštěniny nejsou zvyklí
- Nadýmavá zelenina - hlavně zelí, květák a brokolice
- Kynuté potraviny - kynuté knedlíky a buchty
- Sladké ovoce - zejména hroznové víno, švestky
- Sycené nápoje - polykáme vzduch, obsažený v bublinkách.
- Rafinovaný cukr - je obsažený v zákuscích, sladkostech a jiných laskominkách podporuje tvorbu kvasinek ve střevech, které způsobují nadýmání a plynatost
- Koření - například kmín neb anýz
- Nadměrné množství soli - sůl zadržuje vodu v těle, která také přispívá nadýmání.
Když se jí, tak se nemluví
Toto pravidlo si velice dobře pamatujeme již z dětství. A má své opodstatnění. Jestli-že u jídla mluvíme, zároveň s pokrmem polykáme i nadměrné množství vzduchu, se kterým si tělo nedokáže poradit. Mluvení u jídla však není jediná činnost, při které nadbytečný vzduch polykáme. Doporučujeme vyhnout se zlozvykům, jako je žvýkaní žvýkaček, pití nápojů z brčka, nebo kouření.
Pravidelný pohyb
Na podporu správné funkce trávení se doporučuje pravidelný pohyb, alespoň 3 krát týdně. Postačí i svižnější procházka s pejskem, či rodinou. Prospěje to činnosti Vašich střev a načerpáte čerstvého vzduchu :-)
S již vzniklou plynatostí je možné účinně bojovat
Experimenty se skladbou Vašeho jídelníčku mohou nadýmání a plynatost zhoršit. Využijte proto dnešní AKCE: Vyšetření za 200 Kč. Navrhneme Vám doporučované, omezené a nevhodné potraviny na základě požadavků a přání Vašeho těla. Odmění se Vám pevným zdravím a skvělou vitalitou.