Proteinová dieta


Možná jste během posledních let slyšeli o proteinové (nebo také bílkovinné) dietě. Reklamu na několik různých značek této diety najdete všude na internetu - celebrity i „běžní“ lidé zázrakem shazují několik kilogramů měsíčně. Pokud si tyto produkty za několik tisíc korun měsíčně zakoupíte, musíte ovšem jíst či pít výhradně tuto speciální stravu. A jak to celé funguje?

 

Princip proteinové diety

Základním principem proteinové diety je nízký příjem sacharidů a tuků a současně nadměrný příjem bílkovin. Díky sníženému příjmu sacharidů a tuků ve stravě je sice po několika dnech vaše tělo nuceno využívat energii z bílkovin a spalovat uložené tuky, ale nejprve dochází k odvodnění těla. Proto je důležité při proteinové dietě doplňovat dostatečné množství minerálů, zejména draslíku a sodíku, což se od výrobců diet většinou nedozvíte. Stejně jako to, že vysoký příjem bílkovin nadměrně zatěžuje vaše játra a ledviny a časem vám může způsobit nepříjemné zdravotní obtíže. Jaké?

 

Největší rizika proteinové diety!

Kromě ohrožení minerální rovnováhy v těle jsou častou komplikací proteinové diety zažívací obtíže, hlavně zácpa, která je způsobena příjmem jen malého množství vlákniny. V důsledku odbourávání tuků se vaše tělo dostane do tzv. ketózy, jejímž nepříjemným projevem je acetonový zápach z úst. Kvůli nedostatku sacharidů se také můžete cítit velmi unavení. Ledviny a játra jsou velmi zatěžovány, pokud tedy trpíte jakýmikoli problémy s ledvinami nebo játry, je pro vás proteinová dieta velmi nebezpečná. Pokud patříte k lidem, kteří prodělali infarkt, ani vy se do ní raději nepouštějte.

 

Pro koho je proteinová dieta vhodná?

Obecně lze říci, že ji mohou využít pouze zdraví lidé. Ale ani oni by ji neměli držet příliš dlouho, aby nepřetěžovali své ledviny.

 

Existuje tedy nějaký způsob, jak bez rizika a zdravě zhubnout?

Ano, existují i řešení, jak zhubnout zdravě a svoji váhu si udržet. Využijte služeb našeho výživového poradce, který vám poradí a pomůže vám vybrat řešení přesně na míru podle vašich potřeb.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Radek L., 38 let, Miletín

Poměrně dlouho jsem se nemohl zbavit své nadváhy, spíše velké obezity. Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netížilo a zdravotně neomezovalo. Váha se...

Více informací

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací