Jak zhubnout v obličeji


Existuje mnoho rad, jak zhubnout určité tělesné partie. Těch na zhubnutí v obličeji je už podstatně méně. Důležité je říci si jednu věc - častou příčinou "dvojité brady" jsou otoky.
Tuk v obličeji se ukládá nejen díky nesprávné životosprávě, zejména zvýšené konzumaci tučných jídel. Často může za kulatý obličej právě uložená voda. Pro zhubnutí v obličeji byste měli dodržovat vyváženou životosprávu – tedy řídit se radami pro zdravý životní styl. Zde se zaměříme právě na tu druhou příčinu - otoky v obličeji.

 

Proč vznikají otoky?

Současný trend „rychlých jídel“ nám nabízí polotovary, které obsahují velké množství soli. Ať už mluvíme například o hamburgerech, uzeninách, mraženém jídle nebo paštikách. Sůl je přítomna v každé upravené potravině a záleží jen na vašem výběru jídla, kolik jí přijmete. Významným faktorem také mohou být léky, z nichž některé způsobují zvýšené zadržování vody v těle, třeba hormonální antikoncepce. Potíže s otoky vyvolává také konzumace většího množství alkoholu nebo strava obsahující mnoho látek používaných ke konzervaci potravin, například dusitan sodný používaný typicky do uzenin. Také pokud málo pijete a tělo se nezvládá pročišťovat nebo pokud máte ve stravě málo draslíku a vápníku, můžete mít problémy s otoky v obličeji.

 

Otokům se lze postavit

Omezte sůl ve stravě. Vynechejte přesolené potraviny, jako jsou uzeniny, solené oříšky a brambůrky. Nedosolujte si pokrmy, raději používejte bylinky. Pijte dostatek čisté neperlivé vody. Omezte kávu a alkohol. Jezte pestrou a vyváženou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny.

 

Pomůže také cvičení 

Zkuste zařadit obličejové cvičení. Můžete doširoka rozevírat a zase zavírat ústa, dělat "kapra" - špulit rty, anebo široce vyslovovat samohlásky A, E, I, O, U.

Pokud se vás týká některá z výše uvedených záležitostí, doporučujeme vám navštívit dietologickou poradnu, protože tento původně estetický problém může vážně ovlivnit váš celkový zdravotní stav.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Radek L., 38 let, Miletín

Poměrně dlouho jsem se nemohl zbavit své nadváhy, spíše velké obezity. Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netížilo a zdravotně neomezovalo. Váha se...

Více informací

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací