Dieta při cukrovce


Tato dieta je předepisována v případě, že Vaše tělo nedokáže produkovat hormon zvaný inzulin. Případně nedokáže inzulin dostatečně využít. Pokud tomu již tak je, tak Vám lékař diagnostikoval onemocnění, které můžete znát pod lidovým názvem cukrovka. Odborně se nazývá diabetes mellitus.

 

Je toto onemocnění časté? 

Počet výskytů tohoto onemocnění roste každým rokem o desetitisíce. Například v České republice vzrostl tento počet od roku 2006 do roku 2012 z původních 750 000 případů na 840 000. Jedná se však pouze o registrované pacienty. To znamená, že jsou to lidé, kteří již o svém onemocnění vědí. Skutečný počet nemocných s cukrovkou není známý. Proč? V začátcích se projevuje častější únavou a větším pocitem žízně, čemuž lidé nevěnují příliš pozornosti. Pokud však těmito příznaky trpíte, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka.

 

Cukrovka a její základní rozdělení:

Cukrovka 1. typu je onemocnění, u kterého je zapotřebí celoživotně dodávat tělu inzulin. Dochází tak v důsledku úplného zničení buněk slinivky břišní, což je standardně místo, kde se inzulin tvoří.

Cukrovka 2. typu – u tohoto druhu cukrovky mnohdy postačí dodržovat dietu při cukrovce a přijímat předepsané množství léků v tabletách. V případě, že se onemocnění zhoršuje vlivem životního stylu, může se stát, že bude zapotřebí podávat inzulin.

 

Rozdělení cukrovky dle dietního systému

Cukrovku můžeme dále rozdělovat dle dietního systému, používaného v nemocnicích. Tento dietní systém rozděluje denní stravu podle počtu gramu sacharidů (cukrů) následovně:

  • 175 g sacharidů
  • 225 g sacharidů
  • 275 g sacharidů
  • 325 g sacharidů

Důležité upozornění. Pokud již cukrovku máte a neznáte, jaké množství sacharidů za den mít, doporučujeme zjistit tuto informaci u Vaše lékaře.

 

Cukrovka a její léčba

Základem léčby cukrovky je správná životospráva a také pohyb. Strava při cukrovce vychází z redukční diety. Jednoduše obsahuje prvky správného stravování, které jsou vhodné prakticky pro každého. Vhodně nastavené stravování by mělo obsahovat vyvážený poměr základních živin a to v pravidelných denních porcích. Pokud si myslíte, že je tato dieta příliš obtížná, doporučujeme navštívit dietologickou poradnu.

Ačkoliv bývá cukrovka mnohdy označována jako nevyléčitelná, opak je pravdou. Správnou životosprávou a vhodným pohybem můžete dostat cukrovku pod kontrolu. 
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací

Magda N., 27 let, Písek

Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...

Více informací