Dukanova dieta jídelníček


Dukanova dieta je velmi podobné Atkinsonově dietě, na rozdíl od Atkinsona ale Dukan omezuje i tuky. Vybírejte pouze nízkotučné mléčné výrobky - nízkotučné tvarohy a jogurty, jogurty slazené umělým sladidlem, povolena je odtučněná smetana kolem 3 %. Použít můžete sýry 5 % tuku.

 

První fáze

Trvá zhruba 3 dny, můžete ji držet maximálně týden. Druhá fáze je různě dlouhá - zde záleží, kolik chcete zhubnout. Dokud hubnete, udržujte druhou fázi. Třetí fáze nastává, až když jste zhubli na ideální hmotnost.

V první fázi zařazujte hlavně libové maso a ryby. Využít můžete krůtí maso, králíka, kuřecí maso bez kůže, hovězí maso, koňské maso, mořské plody, tresku, tuňáka, lososa, pstruha, candáta a další ryby dle libosti. Vše připravujte bez použití tuku. Můžete péct, grilovat, vařit, dusit, nasucho restovat. Z vajíček použijte výhradně bílky, žloutky můžete pouze 4 týdně. Koření použijte dle libosti, vyhněte se však cukru, soli, kečupu, majonéze, máslu a olejům. Nekonzumujte ořechy a semínka. Prozatím nejezte ani zeleninu a ovoce. Vynechejte luštěniny.

 

Druhá fáze

Můžete přidat zeleninu. Vhodné jsou téměř všechny druhy s výjimkou brambor, hrášku, kukuřice a avokáda. Střídejte dvě etapy- čistě bílkovinné dny a bílkovino-zeleninové dny. Bílkovino-zeleninový den vypadá tak, že jíte pouze bílkoviny (viz. výše) zhruba pět dní. Následuje 5 dní, kdy jíte bílkoviny v kombinaci se zeleninou.

Pokud si myslíte, že je tato dieta příliš náročná, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka, který Vám usnadní cestu za štíhlou postavou a skvělou kondicí.

 

Třetí fáze

Dodržujte v závislosti na tom, kolik jste zhubli. Za každý zhubnutý kilogram by to mělo být 10 dní. Např. po zhubnutí 3 kilo to tedy bude 30 dní. Přidat můžete 40 g sýra, 2 plátky celozrnného chleba a jeden kus ovoce denně. Plus týdně 2 jídla s rýží, bramborami, luštěninou, těstovinami nebo kuskusem. Porce přílohy by neměla přesáhnout 200 g. Nezapomeňte i v této fázi zařadit jednou týdně pouze bílkovinný den.

 

Čtvrtá fáze

Tato fáze již dovoluje vše. Nadále však platí, že jednou týdně musíte jíst výhradně bílkoviny z první fáze diety.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací

Magda N., 27 let, Písek

Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...

Více informací