Dukanova dieta jídelníček


Dukanova dieta je velmi podobné Atkinsonově dietě, na rozdíl od Atkinsona ale Dukan omezuje i tuky. Vybírejte pouze nízkotučné mléčné výrobky - nízkotučné tvarohy a jogurty, jogurty slazené umělým sladidlem, povolena je odtučněná smetana kolem 3 %. Použít můžete sýry 5 % tuku.

 

První fáze

Trvá zhruba 3 dny, můžete ji držet maximálně týden. Druhá fáze je různě dlouhá - zde záleží, kolik chcete zhubnout. Dokud hubnete, udržujte druhou fázi. Třetí fáze nastává, až když jste zhubli na ideální hmotnost.

V první fázi zařazujte hlavně libové maso a ryby. Využít můžete krůtí maso, králíka, kuřecí maso bez kůže, hovězí maso, koňské maso, mořské plody, tresku, tuňáka, lososa, pstruha, candáta a další ryby dle libosti. Vše připravujte bez použití tuku. Můžete péct, grilovat, vařit, dusit, nasucho restovat. Z vajíček použijte výhradně bílky, žloutky můžete pouze 4 týdně. Koření použijte dle libosti, vyhněte se však cukru, soli, kečupu, majonéze, máslu a olejům. Nekonzumujte ořechy a semínka. Prozatím nejezte ani zeleninu a ovoce. Vynechejte luštěniny.

 

Druhá fáze

Můžete přidat zeleninu. Vhodné jsou téměř všechny druhy s výjimkou brambor, hrášku, kukuřice a avokáda. Střídejte dvě etapy- čistě bílkovinné dny a bílkovino-zeleninové dny. Bílkovino-zeleninový den vypadá tak, že jíte pouze bílkoviny (viz. výše) zhruba pět dní. Následuje 5 dní, kdy jíte bílkoviny v kombinaci se zeleninou.

Pokud si myslíte, že je tato dieta příliš náročná, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka, který Vám usnadní cestu za štíhlou postavou a skvělou kondicí.

 

Třetí fáze

Dodržujte v závislosti na tom, kolik jste zhubli. Za každý zhubnutý kilogram by to mělo být 10 dní. Např. po zhubnutí 3 kilo to tedy bude 30 dní. Přidat můžete 40 g sýra, 2 plátky celozrnného chleba a jeden kus ovoce denně. Plus týdně 2 jídla s rýží, bramborami, luštěninou, těstovinami nebo kuskusem. Porce přílohy by neměla přesáhnout 200 g. Nezapomeňte i v této fázi zařadit jednou týdně pouze bílkovinný den.

 

Čtvrtá fáze

Tato fáze již dovoluje vše. Nadále však platí, že jednou týdně musíte jíst výhradně bílkoviny z první fáze diety.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Radek L., 38 let, Miletín

Poměrně dlouho jsem se nemohl zbavit své nadváhy, spíše velké obezity. Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netížilo a zdravotně neomezovalo. Váha se...

Více informací

Drahomíra V., 41 let, Praha

Jediným důvodem, proč jsem vyhledala odborníka na výživu, bylo to, že jsem již po delší dobu nemohla snížit svou váhu. Snažila jsem se...

Více informací