Jak zhubnout zadek


Nadváha nebo obezita trápí velkou část populace. Podle místa ukládání tuku ji můžeme rozdělit typově do dvou skupin - androidní (v oblasti břicha, tzv. "jablíčko") a gynoidní (v oblasti boků a stehen, tzv. "hruška"). Ze zdravotního hlediska je tuk na spodní části těla mnohem méně rizikový než na břiše. Oblast stehen a zadečku trápí převážně ženy. V dnešní době se velmi dbá na to, jak člověk vypadá. Větší pozadí kazí celkový estetický dojem z postavy, proto se tím mnoho žen trápí.

 

Co s tím?

Zhubnout zadeček je obtížnější, než se zdá, ale možné to je. Základem je správná strava. Neznamená to jíst minimum potravy a trápit se hladem, ale je nutné celkově upravit stravovací návyky. Je dobré vyhnout se tučným masům, uzeninám, plísňovým a zrajícím sýrům, tučným mléčným výrobků, bílému pečivu, alkoholu a sladkostem. Ve stravě musí být dostatek bílkovin i celkové energie. Změna stravování se musí odvíjet od vašich dosavadních návyků a splňovat reálné potřeby vašeho těla. Strava by tedy měla být nastavena individuálně, aby jídla nebylo moc nebo naopak málo. Pro tělo je škodlivý nejen nadbytek energie, ale také nedostatek živin.

 

Podpořte své úsilí vhodným cvičením

Pro váš úspěch bude vhodné začít cvičit. Zaměřte se hlavně na spodní polovinu těla. Procvičovat musíte všechny svaly na stehnech i hýždích. Volte menší zátěž a co nejvíce opakování.
Začněte zahříváním a protažením. Zahřát tělo můžete např. na rotopedu nebo třeba skoky přes švihadlo. Cvičte cviky na formování hýždí. Doporučujeme však myslet i na horní polovinu vašeho těla, aby bylo symetrické a celkově zpevněné.

 

Nejste cvičící typ?

Nevadí. Zkuste chůzi. Procházky se psem váš problém nevyřeší, protože s ním se musíte často zastavovat. Aby byla chůze účinná, je potřeba chodit svižně, ideálně alespoň půl hodiny bez přerušení. Při správně zvládnutém tempu chůze by měl být člověk zadýchaný, ale schopný komunikace. Jako pomocníka pro kontrolu správné tepové frekvence  si můžete vzít sporttester. 
Náš tip: Nasaďte si na uši sluchátka s oblíbenou rytmickou hudbou. Chůze vás tak bude mnohem více bavit a dosáhnete lepších výsledků.  Pro ještě větší efektivitu pohybu můžete použít i hůlky na nordic-walking, které pomáhají zapojit i ruce.
Pokud při cvičení potřebujete nad sebou nějakou autoritu, zkuste spalovací H.E.A.T. Jde o chůzi na pásu s využitím vlastního odporu. Aby se pás točil, musíte jít. Procvičujete tak svaly lýtek, stehen i zadečku. Tento pohyb je vhodný skutečně pro každého, bez rozdílu věku a kondice. K dispozici máte trenérku, která vás směruje a povzbuzuje. Intenzitu cvičení si ale každý může určit sám.

 

Pokud přesto nevidíte výsledky, obraťte se na odborníka, který vám pomůže. Buď vám předá doporučení na zařazení vhodných potravin, nebo poradí tipy na efektivní cvičení.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 400 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací

Bára M., 34 let, Ronov nad Doubravou

Před rokem jsem úplně náhodou narazila na stránky Centra výživy a zdraví. Neslibovali zázraky, jen reálnou šanci udělat něco se svým zdravím....

Více informací