Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...
Pálení žáhy
Možná Vás to překvapí, ale pálení žáhy není zákonitě vzniklé překyselením organismu, ačkoliv se to traduje ve všech medií. Dochází k němu, když se ze žaludku do jícnu vrací nedotrávená potrava s žaludečními kyselinami, které pak dráždí a rozežírají povrch jícnu. Pání žáhy je zdravotní problém, který je velice podceňován. Jak jí poznáme?
Příznaky
- Bolest na hrudi
- Bolest žaludku
- Pálivý pocit
- Zápach z úst
Občasné pálení žáhy
Nejčastější příčinou je špatná kombinace potravin. Může ale vzniknout i jen při prudkém ohnutí těsně po jídle. Výskyt pálení žáhy se výrazně zvyšuje v průběhu těhotenství. Pokud se problémy se žáhou objevují jednou za čas, není potřeba vyhledávat prášky na zklidnění. Na zahnání pálení postačí voda, nebo sklenice vlažného mléka.
Časté pálení žáhy
Při ignoraci častého pálení žáhy už mohou vznikat vážné zdravotní komplikace. Čím častěji se dostává žaludeční kyselina do jícnu, tím větší je riziko narušení citlivého povrchu a vyvolání zánětu. V tom nejhorším případě i rakoviny jícnu.
Jak se toho zbavit?
Pokud se u Vás pálení žáhy projevuje jednou za uherský rok, postačí zahnat pálení například nápojem z Aloe Vera, kyselou okurkou, vodou a nebo vlažným mlékem. Jestli-že se ale u Vás pálení žáhy objevuje i častěji, než 2x do týdne, je nezbytné zaměřit se na komplexní řešení a prevenci před návratem. Využijte dnešní AKCE: Vyšetření za 200 Kč. Rádi se s Vámi zaměříme na skladbu Vašeho jídelníčku a zbavíme Vás pálení žáhy jednou pro vždy.