Plynatost


Plynatost je diskrétním probléme mnoha lidí. Způsobuje silné bolesti, až křeče v břiše a danému jedinci dokáže velice znepříjemnit život. Přesto, že je to přirozený proces, kdy se tělo vypořádá s nahromaděným množstvím plynů v těle, je tato „činnost“ společensky neuznávaná. Často nás tedy dostává do trapných situací, nebo do situací, kdy jsme nuceni plyny zadržovat.

 

Nadýmavé potraviny

Luštěniny, zelí a různé druhy solených ořechů se vyznačují velkým obsahem vlákniny. Právě vláknina způsobuje nadýmání a následnou plynatost. Tato příčna je zejména u lidí, kteří nejsou zvyklí na konzumaci těchto potravin. Je tedy nutné zařazovat je do jídelníčku postupně a nastolit pravidelnost. Následně si tělo na pravidelný přísun většího množství vlákniny zvykne a plynatost zmizí.

 

Nepřirozené potraviny

Sycené nápoje a sladkosti (zákusky, sušenky) je zapotřebí co možná nejvíce omezit. Pro tělo jsou nepřirozené, a proto si na ně tělo nikdy nezvykne. Nevhodná jsou dále i velmi solená jídla. Zdržují vodu v těle, tudíž je potřeba zvýšit pitný režim.

 

Příjem tekutin

Nedostatek tekutin je jednou z příčin nadýmání a plynatosti. Mohou za to jak solená jídlo, tak i zanedbávání doporučeného pitného režimu. Pokud nepociťujete v průběhu dne žízeň a večer si uvědomíte, že jste za celý den vypili pouze skleničku vody, doporučujeme obrátit se na specialistu. Poradí Vám, jak postupně zvýšit pitný režim, aniž byste na to museli v průběhu dne myslet.

 

Udělejte si čas na jídlo

Tento nepříjemný pocit můžeme ovlivnit již při zpracovávání potravin v ústech. Jídlo ve spěchu a hltání je jasné předurčení k plynatosti. Pokud konzumujeme velká sousta, společně s jídlem polykáme i vzduch. Tělo dokáže vstřebat pouze určité množství. Přebytku se potřebuje zbavit a právě v ten okamžik se dostavují ony trapné situace.

 

Nevhodné kombinace jídel

Určité potraviny je zapotřebí rozložit do celého dne tak, aby se navzájem „netloukli“. Jestli-že nevíte, jak seskupit Váš jídelníček, abyste předešli plynatosti, popřípadě jak se plynatosti zbavit, využijte dnešní AKCE: Vyšetření za 200 Kč a my Vám s tím rádi pomůžeme.
Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete.

Jsme připraveni Vám pomoci, proto nás kontaktujte na telefonním čísle 734 790 070

Hovor je zcela nezávazný a slouží pro vyřešení všech Vašich otázek.

 

NEBO nám zanechte Vaše telefonní číslo a my Vám radi zavoláme :-)

[Přeskočit navigaci]

VYŠETŘENÍ DNES
jen za 300 Kč
běžně za 700 Kč

Objednejte
     si vyšetření
- vyplňte kontaktní formulář

 

Vaši spokojenost GARANTUJEME 100 % vrácením peněz.

VAŠÍ SPOKOJENOST GARANTUJEME 100 % VRÁCENÍM PENĚZ ZA VYŠETŘENÍ.

Zkušenosti
našich klientů

Jolana V., 38 let, Praha

Již od své puberty jsem držela spoustu diet. Nikdy se mi však nepovedlo zhubnout a váhu si udržet. Pokaždé jsem zhubla čtyři až pět kilo a poté už...

Více informací

Magda N., 27 let, Písek

Od mala jsem byla vedená k různým sportům a tak jsem neřešila problémy s váhou, dokud se mi na jednom z tréninků nestal úraz. Ten mne donutil...

Více informací